ایده برای تولید محتوا
مهر ۱۶, ۱۳۹۹ دسته‌بندی نشده بدون دیدگاه

با انواع روش های تولید محتوا بیشتر آشنا شوید

تولید محتوا یک راهکار مناسب برای افزایش بازدید سایت و تحول در کسب و کار وبسایت شما است. حال باید درباره انواع روش های تولید محتوا آگاهی داشته باشید تا بتوانید به پیشرفت وبسایت خود کمک کنید. تیم تولید محتوا ویرا محتوا به شما در این مطلب کمک می کند تا انواع روش های تولید محتوا را به راحتی فرا بگیرید. شاید تصور کنید محتوا فقط از طریق متن تولید می شود. اما از طریق روش های متنوعی می توانید محتوا را تولید کنید. در مقاله می خواهیم برای افزایش آگاهی شما به تشریح انواع روش های تولید محتوا بپردازیم. با ما همراه باشید. اگر در جایی از مطب به مشکل برخوردید یا سوالی برای شما پیش آمد می توانید به پشتیبانی سایت ویرا محتوا مراجعه کنید.

انواع روش های تولید محتوا
انواع روش های تولید محتوا

رایج ترین روش های تولید محتوا

تولید محتوای متنی ، رایج ترین نوع از انواع روش های تولید محتوا می باشد.  این نوع تولید محتوای نسبت به انواع دیگر ضروری تر است. به عبارتی تولید محتوای متنی خوراکی و لازمه اصلی وبسایت شما می باشد. تولید محتوا خود یکی از شاخصه های اصلی سایت می باشد و تولید محتوای متنی نیز مهم ترین بخش برای محتوا می باشد و سایر محتوا ها صرفا برای کلیک بیشتر به کار می روند.

با این تفاسیر و شناخت نقش کاربردی تولید محتوای متنی دانستید که باید اهتمام بیشتری را به این بخش بورزید. اگر سایت شما از تولید محتوای مناسبی برخوردار باشد، به کسب و کار مناسبی دست پیدا خواهید کرد.حال نمونه هایی از تولید محتوای متنی را برایتان مثال خواهیم زد.

کتاب الکترونیکی

این نوع از کتاب ها معمولا به شکل پی دی اف برای شما در سایت ها قرار داده خواهند شد. کتاب های الکترونیکی به دو صورت رایگان و غیر رایگان می باشند. نمونه های رایگان این کتاب ها را می توانید در سایت های داخل کشور مشاهده کنید. که سایت داران برای جذب مخاطب بیشتر این کار را انجام می دهند.

کتاب الکترونیکی
کتاب الکترونیکی

پستهای بلاگ

این نوع از تولید محتوای متنی روش مناسبی برای رونق بخشی به برند محتوا است. وبلاگ نویسی می تواند شامل نقل و قول، محصولات، اعلام اخبار و مقایسه باشد. دو مورد ذکر شده از انواع روش های تولید محتوای متنی می باشند.

پست های بلاگ
پست های بلاگ

تولید محتوای تصویری

مشاهده یک متن با تصویر باعث درگیر شدن چند حس انسان می شود و همین باعث می شود که صفحه شما بیشتر در ذهن بیننده نقش ببندد. محتوای تصویری باعث جذاب شدن صفحه وبسایت شما می شود. اگرچه محتوای متنی بسیار ضروری و مهم است اما باید از تصویر نیز برای اثر بخشی بیشتر نیز کمک بگیریم. به این نکته توجه کنید که تصویر های انتخابی شما باید مرتب با متن باشد. در غیر این صورت بازدید کننده با مشاهده صفحه شما دچار تعجب خواهد شد. انجام این کار باعث می شود بازدید کننده های شما روز به روز کم شود و رتبه وبسایت شما نیز دچار افت شدیدی خواهد شد. حال برای اینکه آشنایی بیشتری با تولید محتوای تصویری پیدا کنید برای شما مثال هایی را خواهیم زد.

عکس

عکس ها از رایج ترین انواع تولید محتوای تصویری اند که می توانید برای بارگذاری انتخاب کنید. تصاویر می توانند توجه مخاطب را به خود جلب کنند. دقت کنید که تصاویر انتخابی شما باید با  متن شما هم موضوع باشد. در غیر این صورت بازدید کننده ای که شروع به خواندن متن تولیدی شما می کند با مشاهده تصویر، دچار یک ناهماهنگی شناختی می شود. که این عامل باعث کم شدن بازدید کننده شما می شود و رفته رفته شاهد پسرفت رتبه سایت خود خواهید بود.

تصاویر اطلاعاتی

تصاویر اطلاعاتی همان آمار و ارقام هایی اند که به وسیله عکس در درون متن ها قرار خواهند گرفت. بارگذاری این گونه از تصاویر باعث می شود نظم و صحت گفتار شما بیشتر به چشم مخاطب بیاید. این مورد به شما کمک می کند که بازدید کننده های بیشتری را به وبسایت خود جلب کنید. برای اطاعات بیشتر در این باره به مطب” انواع اینفوگرافیک “مراجعه کنید.

فیلم کوتاه

  این قبیل از فیلم ها مانند استوری های اینستاگرام یا فیلم های یک دقیقه ای اینستاگرام می مانند. استفاده از فیلم کوتاه نیز یک روش مناسب از انواع روش های تولید محتوا است.

آزمون ها

یکی دیگر از انواع روش های تولید محتوا استفاده از آزمون است. آزمون یک تکنیک بسیار مناسب به منظور نگه داشتن کاربرد در وبسایت می باشد. با طرح آزمون در سایت باعث میشوند خواننده مدت زمان بیشتری را در صفحه شما بگذراند. این کار در سایت هایی فروشگاهی به خریدار کمک می کنند که زودتر به محصول مورد نظر خود برسند. آسودگی و راحتی در خرید باعث می شود شما مشتریان بیشتری را به سایت خود بکشانید.

توجه کنید که مهم ترین نکته در طراحی آزمون خلاقیت شما است. شما باید از سوال هایی استفاده کنید که کاربران علاقه بیشتری به پاسخ دادن به آن ها دارند. وجود ازمون باعث ماندگاری مخاطب در سایت شما خواهد شد.

موشن گرافیک

انیمیشن بزرگسالان می تواند کمک کند تا مخاطبان از دیدن صفحه وبسایت شما حیرت زده شوند. موشن گرافیک یکی از تخصصی ترین زمینه های انواع روش های تولید محتوا می باشد که سایت داران باید به آن توجه کنند. از آنجایی که این مورد در جلوه بصری سایت تاثیر گذار خواهد بود می تواند باعث افزایش مخاطبان شما شود زیرا امکان دارد مخاطبانی که به سایت برخورد می کنند در یک نگاه اجمالی به آن علاقه مند شوند. این را هم بدانید که هرچقدر کیفیت این انیمیشن بالاتر باشد شما شانس بیشتری را برای جذب مخاطب دارید. تولید محتوای گرافیکی می تواند کمک بسیار زیادی در انتقال مفاهیم شما انجام دهد.

محتوای قدیمی را کنار نگذارید

برای این کار شما باید محتواهایی را که تولید می کنید پس از گذر مدتی به بروز رسانی آنها بپردازید. نبود محتوا برای یک سایت بهتر از وجود محتواهای منقضی شده است. این گونه محتواها ضربه مهلکی را به سایت وارد خواهند کرد. این روش یکی از به صرفه ترین انواع روش های تولید محتوا می باشد. با این کار شما دیگر لازم نیست متن جدیدی را تولید کنید. دقت کنید که این عمل برای شما یک محتوای تکراری به حساب نمی آید و ضرری شامل حال وبسایت شما نمی شود. به روزرسانی فقط شامل متن نمی شود. با ویرایش عکس و فیلم علاوه بر بهبود سئو سایت باعث تاثیر گذاری در رنکینگ سایت شما نیز خواهد شد.

در این مقاله سعی کردیم شما را با چند مورد از کاربردی ترین انواع روش های تولید محتوا آشنا کنیم تا با گاهی بیشتر در زمینه تولید محتوا به ارتقای رتبه سایت خود و بهبود کسب و کار شما کمک شایانی کرده باشیم. با ویرا محتوا هزینه تولید محتوا سایت خود را به طور چشمگیری کاهش دهید.