تبلیغات بنر چیست؟

تبلیغات بنر نوعی تبلیغات آنلاین از طریق آگهی ها بر روی سایت های مختلف است. تبلیغات بنر بیشتر جنبه ماهیت بصری داشته و با هدف تبلیغِ یک برند ایجاد می شود. بنر تبلیغاتی می تواند بازدید کننده را از وب سایت میزبان به وب سایت تبلیغ کننده یا صفحه فرود هدایت نماید.

ساختار بنر تبلیغاتی

بنر تبلیغاتی در سایت که در یک صفحه وب ایجاد می شود، ساختار های مختلفی را شامل می شود. تبلیغات بنر شامل ساختار jpg، png، gif و Flash می باشد. بسته به فناوری مورد استفاده در ساخت آنها، تبلیغات بنر می تواند استاتیک یا متحرک باشد. بنرهای استاتیک (ایستا یا غیر متحرک) در سایت می تواند یک تصویر ساده باشد که دقیقاً مانند یک تبلیغ عمل می کند، اما در فضای دیجیتال می توانید بر روی آن کلیک کرده و به وب سایت یا صفحه فرود آگهی برسید.

بنر تبلیغاتی متحرک

بنر تبلیغاتی متحرک (وب بنر) نوعی تبلیغات دیجیتالی است که توسط یک سایت و یا سرور ارائه می شود. هدف بنر تبلیغاتی متحرک و استاتیک (ایستا یا غیر متحرک) یکی است. توجه به وب سایت و کلیک کاربر بر روی آن، اهدافی است که این دو بنر برای پیشبرد راهبردی سایت ها دنبال می نمایند.

مزیت های استفاده از تبلیغات بنر در سایت

همانطور که گفته شد، تبلیغات بنر برای بالا بردن ترافیک، کلیک (بازدید) و اطلاع رسانی انجام می شود. در ادامه مطلب به مزیت های استفاده از تبلیغات بنری در سایت خواهیم پرداخت تا با این مقوله بیشتر آشنا شوید.

پایگاه کاربران

بنر تبلیغاتی یک راه عالی برای ساختن پایگاه کاربران شما می باشد. شما می توانید از تبلیغات بنر برای ثبت نام بیشتر کاربران استفاده کرده و محصول یا خدمات خود را امتحان نمایید. مخاطبان خود را مجدداً مورد علاقه خود قرار دهید اگر شخصی در وب سایت شما آمده است، اما در خبرنامه (ایمیل) شما ثبت نام نکرده باشد یا محصول شما را امتحان نکرده اند، آنها را با تبلیغات بنر مجدداً بارگیری کنید.

آگاهی از برند

شما می توانید با استفاده از تبلیغات بنری در سایت، آگاهی از برند خود را افزایش دهید تا افراد بتوانند محصول یا خدمات شما را به راحتی تشخیص دهند. برندهای معروف بسیار زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که از تبلیغات بنری برای تبلیغات برند و توسعه تجارت خود استفاده می نمایند.IBM ، Apple ، Target ، Nike و alibaba برندهای معرفی هستند که از بنر تبلیغاتی در سایت استفاده می نمایند.

عوامل موثر در قیمت بنر تبلیغاتی در سایت

معمولاً بنر تبلیغاتی در وب سایتهای پر ترافیک انجام می شود که مطالب جالب یا مفیدی را ارائه می دهند. یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت بنر تبلیغاتی در سایت ترافیک و تعداد بازدیدها در سایت مورد نظر است. هرچه تعداد بازدید و ترافیک در سایت مقصد بیشتر باشد، هزینه بنر تبلیغاتی در سایت بالاتر خواهد بود.

قدرت سایت

برخی از سایت ها damin otereiti بالایی داشته که نشان از قدرت آن سایت دارند. هر چه قدرت سایت بیشتر باشد، تبلیغات بنری، تاثیرگذاری بالاتری در جذب مخاطب و سئو سایت خواهد داشت. موقعیت بنر در صفحات سایت میزبان موقعیت مکانی تبلیغات بنر در سایت بسیار حائز اهمیت است. هر چه بنر تبلیغاتی شما در صفحات ابتدای و در دید عموم مردم باشد، بازدید و افزایش کلیک بیشتری خواهید داشت.

رتبه الکسا

رتبه الکسا عامل بعدی تاثیر گذار بر قیمت تبلیغات بنری است. هر چه رتبه الکسا سایت کمتر باشد، معمولا سایتها هزینه های بیشتری را برای تبلیغات در خواست می نمایند. سایز و موقعیت مکانی بنر در سایت یکی از موضوعات بسیار مهم در قیمت بنر تبلیغاتی سایز است. هرچه سایز بنر بزرگتر و موقعیت مکانی بنر در سایت بهتر باشد، فرد متقاضی باید بهای بیشتری بابت تبلیغات بنری در سایت پرداخت نماید.

اما علاوه بر عوامل بیان شده، جنبه های مهم دیگری نیز وجود دارد که باید در هنگام انتخاب وب سایت برای تبلیغ بنری در نظر گرفته شود. تیم ویرا محتوا به شما توصیه می کند در وب سایت هایی که در قسمت صنعت شما قرار دارند تبلیغ کنید.