ایده خلاقانه برای پیج اینستاگرام
مهر ۲۸, ۱۳۹۹ دسته‌بندی نشده بدون دیدگاه

ایده برای پیج اینستاگرام

اکثر افراد بدون اینکه بدانند پیج اینستاگرام می تواند چه کارایی هایی داشته باشد، آن را ایجاد می کنند. قبل از اینکه به ایجاد پیج فکر کنید باید ایده برای پیج اینستاگرام داشته باشیم. ابتدا باید بدانیم چرا پیج اینستاگرام خواهیم ساخت. در این مطلب با ویرا محتوا همراه باشید تا با این ایده های جذاب بیشتر آشنا شوید.

موضوعات جذاب برای اینستاگرام
موضوعات جذاب برای اینستاگرام

چرا پیج اینستاگرام ایجاد می کنیم؟

می دانید که در این شرایط نابسامان اقتصادی داشتن یک شغل نمی تواند کفاف مخارج زندگی را دهد. از طرفی فشار کار این اجاره را نمی دهد که بخواهید به صورت شبانه روزی مشغول به کار باشید. در اینصورت باید به فک شغلی باشید که در عین فشار پایین کار، درآمد مناسبی برای شما به ثمر آورد. اکثر صاحبان کسب و کار به دنبال این هستند که محصولات خود را بیشتر به فروش برسانند. داشتن مشتری در جا به جای کشور می تواند به توسعه هر کسب و کاری کمک کند. ایجاد شعبه در سراسر کشور بودجه بسیار زیادی نیاز دارد. با ایجاد پیج اینستاگرام می توانید از همه جای کشور مشتری داشته باشید.

یک پیج اینستاگرام همانند یک فروشگاه سیار شبانه روزی می ماند. فروشگاهی که برای ایجاد آن نیاز به سرمایه اولیه ندارید. تمامی هزینه های یک فروشگاه مانند: آب، برق، گاز در فروشگاه اینستاگرامی وجود نخواهد داشت. از این رو داشتن پیج اینستاگرام از همه نظر به صرفه تر از فروشگاه های دیگر است.

از طرفی در اینستاگرام سابقه کاری چندان مهم نیست و هر کسی میتوان پیج را داشته باشد. اما برای اینکه به پیشرفت کسب و کار خود کمک کنید تنها ایجاد پیج اینستاگرام کافی نیست. شما باید ایده های مخصوص و منحصر به فرد برای پیج اینستاگرام خود داشته باشید تا به رونق کسب و کارتان کمک کنید. در اینستاگرام می توانید هزاران هزار پیج را مشاهده کنید. اما این پیج ها به دلیل نداشتن ایده برای پیج اینستاگرام نتوانسته اند نتیجه مثبتی از فعالیت خود را مشاهده کنند.

تولید محتوای اینستاگرام را به صورت اختصاصی انجام دهید تا بتوانید در کسب و کار خود موفق شوید. در این بخش می خواهیم ایده هایی برای پیج اینستاگرام به شما پیشنهاد کنیم که به وسیله آنها می توانید صفحه اینستاگرام خود را بهبود ببخشید.

چند ایده برای پیج اینستاگرام

با رعایت این چند نکته می توانید در مدت زمان نه چندان طولانی شاهد تغییر مثبت پیج خود باشید.

افزایش دنبال کننده

دنبال کننده های پیچ مانند مشتری های یک فروشگاه می مانند. اغلب افراد به دنبال این هستند از شلوغ ترین فروشگاه خرید کنند. افزایش دنبال کننده یکی از مهم ترین ایده برای پیج اینستاگرام است. شما باید به دنبال بالا بردن فالوور های صفحه خود باشید تا به این طریق به سود بالاتر دست پیدا کنید. اجرای افزایش دنبال کننده به صفحه شما اعتبار می دهد زیرا مهمترین بخش در کسب و کار اینترنتی، مشتری ها هستند. یکی از راه های افزایش فالور تولید محتوای متنی با توجه به نوع نیاز مخاطب است.

نظر سنجی

تنها داشتن فالوور نمی تواند کمکی به فروش بیشتر شما داشته باشد. دنبال کننده های خنثی تاثیری در افزایش فروش شما نخواهند داشت. برای اینکه دنبال کننده های شما مشغول فعالیت شوند باید با آن ها تعامل کنید. نظر سنجی می تواند مخاطب را به تعامل با صفحه شما بکشاند. نظر سنجی این حس را به مخاطب القا می کند که فروشنده به نظر کاربران احترام خواهد گذاشت. نظر سنجی ها را با توجه به طرح های گرافیکی جذاب انجام دهید تا افراد بیشتری جذب نظر سنجی ها شوند. برای تولید محتوای گرافیکی می توانید از تیم ویرا محتوا کمک بگیرید.

ایده خلاقانه برای پیج اینستاگرام
ایده خلاقانه برای پیج اینستاگرام

جای خالی

یک ایده جذاب برای پیج اینستاگرام ایجاد جای خالی در استوری یا پست ها است. خصلت اکثر انسان ها به این شکل است که دوست دارند ناگفته ها را حدس بزنند. این ایده برای پیج اینستاگرام نیز باعث تعامل بین صاحب کار و مخاطب می شود. برای مثال اگر صاحب ثروت بودید، پول خود را چگونه به کار می گرفتید؟ کپشن نویسی در اینستاگرام به صورت حرفه ای می تواند شما را به سمت رونق کسب و کارتان پرتاب کند.

استفاده از هشتگ ها

کاربردی ترین ایده برای پیج اینستاگرام استفاده از  هشتگ ها است. در زیر پست و استوری های خود هشتگ به کار ببرید. استفاده از هشتگ باعث می شود کسایی که پیج شما را دنبال نمی کنند نیز به پست منتشر شده شما بر بخورند. زیرا بسیاری از افراد عادت دارند خواسته های خود را به شکل هشتگ جست و جو کنند. البته این نکته را در نظر بگیرید که برای این کار پیج شما باید حالت عمومی داشته باشد.

برگزاری مسابقه بین مخاطبان

این ایده برای پیج اینستاگرام نه تنها باعث تعامل مخاطبان به صفحه می شود بلکه به بالا رفتن کاربران پیج نیز کمک شایانی می کند. شما می توانید با طراحی یک مسابقه بین مشتریان خود آن ها را به رقابت وا دارید. صحنه رقابتی برای کسب جایزه برای مخاطبان بسیار هیجان انگیز خواهد بود. این ایده از نظر اقتصادی نیز بسیار به صرفه خواهد بود زیرا در عین دادن جایزه شما مشتری های بسیار زیادی را به صفحه خود می کشاند.

اشتراک گذاری محصولات آینده

اگر محصولی در دست تولید دارید، تصویری از مراحل آماده سازی آن برای مخاطبانتان به اشتراک بگذارید. با انجام این ایده برای پیج اینستاگرام مخاطبانتان مشتاق آن خواهند شد تا محصول به دستشان برسد. ارائه محصول آینده می تواند زمان ماندگاری کاربران را در پیج شما بیشتر کند.

مدیریت پیج اینستاگرام
مدیریت پیج اینستاگرام

تبادل با سایر پیج ها

تبادل با سایر پیج های می تواند از چند منظر برای شما مفید باشد. اول اینکه انتشار این دسته از پست ها و استوری ها از یکنواختی پیج می کاهد. از طرف دیگر شما با این کار مخاطبان صفحه دیگر را به خدمت خود در می آورید. حتی تبادل با پیج های قوی تر باعث کسب اعتبار برای شما می شود.

اما از دیگر نکاتی که باید برای تبادل به آن توجه کنید، پیج طرف مقابلتان است. اگر شما با یک پیج ضعیف تبادل کنید بیش از اینکه برای شما سود آور باشد برای طرف مقابلتان است. این نوع تبادل به صورت یک طرفه است و شما فقط نقش حامی را برای دیگری داری.

ایده برای پیج اینستاگرام ویرا محتوا

در این مقاله تیم ویرا محتوا تلاش کرد تا شما را با چند مورد ایده برای پیج اینستاگرام آشنا کند. قطعا با به کارگیری این ایده ها شاهد سیر صعودی کسب و کار خود خواهید بود. برای اینکه با ایده های بیشتری در مورد پیج اینستاگرام آشنا شوید با مشاورین ویرا محتوا تماس حاصل فرمایید. تیم توید محتوا ویرا محتوا از مهندسان و نویسندگان زبده و متخصصی تشکیل شده است.