بهترین کپشن برای اینستاگرام
مهر ۳, ۱۳۹۹ دسته‌بندی نشده بدون دیدگاه

روش های منحصر به فرد کپشن نویسی حرفه ای و جذاب در اینستاگرام

در این مقاله می خواهیم شما را  با نکته های مهم برای نوشتن متن در کپشن اینستاگرام آشنا کنیم، تا شما بتوانید به راحتی مخاطب خود را جذب کنید. کپشن نویسی در اینستاگرام و سایر شبکه های مجازی و اجتماعی یکی از اصول هایی است که باید استاندارد آن رعایت گردد. برای آشنایی با سایر قوانین کپشن نویسی اینستاگرام در این مطلب با سایت ویرا محتوا همراه باشید.

کپشن در اینستاگرام چیست؟

کپشن همان متنی است که ما می توانیم در زیر پست های اینستاگرام خود قرار دهیم. کپشن ها در اینستاگرام از ۱ تا ۲۰۰۰ کاراکتر تشکیل می شوند. شما با نوشتن کپشن جذاب می توانید در سرگرم کردن مخاطب خود تاثیر بسیار بالایی داشته باشید. از این رو باید در هنگام کپشن نویسی در اینستاگرام دقت بالایی داشته باشید.

کپشن یعنی چه
کپشن یعنی چه

اهمیت کپشن خوب در اینستاگرام

کپشن نویسی در اینستاگرام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به مثال زیر توجه کنید تا به اهمیت متن زیر پست های اینستاگرام پی ببرید.

شما تصاویر بسیار زیبایی و  جذابی به عنوان پست در اینستاگرام خود قرار داده اید، اما این پست کپشن یا توضیحی در خود ندارد و هدف آن از انتشار مشخص نیست. آیا تصویر برای شما جذابیت دارد و معرف کار شما است؟ توجه داشته باشید، باید در زیر پست های خود کپشن بسیار جذابی قرار دهید که مربوط به تصاویر شما باشد. با این روش مخاطب بیشتری در شبکه های مجازی و اجتماعی جذب می کنید. تصاویر یا پست برای مخاطبان شما جذاب تر خواهد شد. این باعث می شود که پست های شما لایک های بیشتری بخورد و مخاطب هایتان در زیر پست های شما نظر بدهند. در کل تعامل بهتری با محصول، پکیج و پست شما برقرار خواهند کرد. تولید محتوای اینستاگرام بخصوص کپشن نویسی را جدی بگیرید.

با کپشن نویسی به اکسپلور اینستاگرام بروید

اینستاگرام پست های افرادی که محبوبیت دارند را به شما نمایش می دهد. با نیم نگاهی به این پست ها پی خواهید برد که یکی از دلایل انتخاب هوش مصنوعی اینستاگرام کپشن نویسی است. به جرات می‌توان گفت در بسیاری از مواقع مردم به محتوای متنی زیر یک پست، بیشتر از خود تصویر علاقه نشان می‌دهند.

کپشن نویسی در اینستاگرام
کپشن نویسی در اینستاگرام

هشتگ ها را در کپشن نویسی جدی بگیرید

اینستاگرام به شما اجازه می دهد که هشتگ های مختلفی در زیر پست هایتان قرار دهید. این هشتگ ها باعث می شود که کاربران شما را راحت پیدا کنند. هشتگ در افزایش فالوور شما بسیار مفید است. در کپشن نویسی اینستاگرام، توییتر و سایر شبکه های اجتماعی هشتگ ها را جدی بگیرید.

نکته های مهم برای نوشتن کپشن عالی در اینستاگرام

در ادامه نکاتی را بیان خواهیم کرد که باعث می شود کپشن نویسی در اینستاگرام را با بهترین کیفیت انجام دهید.

مخاطبان خود را بشناسید

شما با شناختن مخاطبان خود میتوانید محتوای مناسب با توجه به نیاز های آنها ارائه دهید. شما باید به سوالات زیر آگاه باشید.

  1. آنها در کجا زندگی می کنند؟
  2. آنها به چه چیزی علاقه دارند؟
  3. مخاطبین شما در کدام رده سنی قرار دارند؟

پیام خودتان را بشناسید

شما باید پیام خودتان را هم بشناسید. یعنی بدانید که چه حرفی را می‌خواهید به مخاطبان خود بگویید.

به طور کلی به این نکته دقت داشته باشید کاربران اینستاگرام، انتظار پیام‌  های رسمی و خشک را ندارند و آنها یک فضای صمیمی و دوستانه را می خواهند. خوب است که در اینستاگرام خود خیلی با شخصیت و راحت حرف بزنید، از طنز استفاده کنید و یک شخصیت جذاب از خود نشان دهید. با توجه به نکاتی که گفته شد حن مناسبی برای کپشن نویسی در اینستاگرام انتخاب کنید. نوع لحن گفتاری و نوشتاری در تولید محتوای متنی بسیار مهم و حائز اهمیت است.

بهترین کپشن برای اینستاگرام
بهترین کپشن برای اینستاگرام

حجم نوشته خود را در نظر بگیرید

در حال حاضر فراموش نکنید که بیشتر مردم پست های اینستاگرام خود را با سرعت زیاد و پشت سر هم نگاه می کنند. بنابراین بهتر است که برای پست های خود متن های کوتاه اما جذاب انتخاب کنید.

با این حال هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید برای پست های خود متن های کوتاهی بگذارید. بعضی اوقات لازم است که به دلیل تصاویری که پست کرده اید،توضیحات بیشتری را ارائه دهید. این کار باعث می شود  تا پست تان جذابیت بیشتری پیدا می کند.

مهمترین کلمات را در ابتدای کپشن اینستاگرام خود قرار دهید

زمانی که کاربر در حال مشاهده  پست های اینستاگرام است چند خط اول هر پست را می تواند ببیند و برای دیدن ادامه آن روی گزینه موری کلیک کنید. این یعنی اگر شروع متن پست شما برای مخاطبان جذاب نباشد، آنها هیچوقت ادامه آن را مطالعه نمی کنند. سعی کنید چند خط اول هر متن را طوری بنویسید که بسیار جذاب باشد تا مخاطبین کنجکاو شود تا آن را بخوانند. خط ها و کلمات اول کپشن نویسی در اینستاگرام را جدی بگیرید. شاهراه ارتباط کلمات اول هستند.

از هشتگ های اینستاگرام، بجا و با دقت استفاده کنید

آمارها نشان می‌دهد استفاده از یک هشتگ در کپشن های اینستاگرام ، باعث می‌شود که پست ‌ها به طور متوسط ۱۳ درصد بیشتر دیده شوند. پس به این نتیجه میرسیم که هشتگ ها تاثیر زیادی برای دسترسی به پست های شما دارند. هیچوقت نباید از آنها بی هدف استفاده کنید. هشتگ ها مانند تیرهایی هستند که شما برای پرتاب کردن آنها هزینه ای پرداخت نمی کنید، اما تاثیر فراوانی مانند کپشن نویسی در اینستاگرام دارد.

میزان محبوبیت هشتگ ها

نکته مهمی که هنگام نوشتن هشتگ باید به آن توجه داشت، میزان محبوبیت یک هشتگ است. همیشه سعی کنید هنگام انتخاب هشتگ، مواردی را انتخاب کنید که بیشترین محبوبیت را داشته باشند. چون وقتی کاربر از یک هشتگ در پست‌ های خود استفاده کند، اینستاگرام این موضوع را تشخیص داده و سعی می‌کند مطالبی یا متنی که شما نوشته اید را  با هشتگ یکسان نمایش دهد. بنابراین اگر هر چقدر شما از هشتگ های محبوب ‌تر و جذابی تری  استفاده کنید، بیشتر توسط کاربران دیگر دیده خواهید شد.

بنابراین با وجود تمام آنچه گفته شد، در مواردی لازم است که هشتگ های زیادی را در کپشن پست خود به کار ببرید. در چنین مواردی پنج راهکار وجود دارد که می‌تواند باعث مرتب شدن متن کپشن شما شود.

  1. هشتگ های خود را از متن جدا کنید
  2. آنها را در انتهای کپشن قرار دهید
  3. فاصله ای بین هشتگ ها و متن اصلی ایجاد کنید
  4. تمام هشتگ های خود را داخل متن کپشن قرار ندهید
  5. بخشی از آنها را در قسمت نظرات وارد کنید
  6. یک سوال یا درخواست را در کپشن اینستاگرام خود مطرح کنید

در کپشن سوال بپرسید

یکی از ساده ترین و بهترین راه ها برای دریافت نظرات بیشتر بر روی یک پست این است که در کپشن خود یک سوال را از فالوورهای خود بپرسید یا یک درخواست را با آنها مطرح کنید. حتی می‌توانید یک سوال بله یا خیر از مخاطبان خود بپرسید. از آنها درخواست کنید که نظر خود را درباره یک موضوع بگویند.

در کپشن خود، کاربران دیگر را مخاطب قرار دهید

اگر شما در اینستاگرام خود پستی گذاشته اید که متنش یا تصاویرش مربوط به یک فردی باشد حتماً با استفاده از علامت @ شخص مورد نظر خود را مخاطب قرار دهید. قرار دادن اسم مخاطب هنگام کپشن نویسی در اینستاگرام می تواند چالش جدیدی برای مخاطبین به وجود آورد. به این ترتیب خود اینستاگرام پستی که گذاشته اید را به او اطلاع می دهد. مطمئن می شوید که او پست شما را خواهد دید و در قسمت کامنت‌ ها، جوابی برای آن خواهد گذاشت. چنانچه در پی ایده های دیگری برای کپشن نویسی خود هستید به مطلب ” ایده های ناب برای تولید محتوا ” مراجعه نمایید.

حرف آخر درباره کپشن نویسی اینستاگرام

کپشن نویسی اینستاگرام باید با جذابیت های زیادی همراه باشد تا مخاطبین را به خود جذب نماید. ما به شما توصیه می کنیم برای کپشن نویسی اینستاگرام ویرا محتوا را انتخاب کنید. سایت ما با انتخاب بهترین نویسنده ها در زمینه های مختلف و سابقه کار در شبکه های اجتماعی کمک بسیار زیادی به شما در امر دیده شدن و فروش محصو خود خواهد کرد.