بک لینک چیست؟

بک گراند پیوندی است که با پیوند یک وب سایت به وب سایت دیگر ایجاد می شود. تبلیغات لینک متنی برای SEO بسیار ارزشمند است و نشان دهنده رای اعتماد سایت مبدا به سایت مرجع است. هر چه سایتی که در آن سایت مورد نظر تایید می شود، قوی تر و اعتبار بیشتری داشته باشد، ارزش بک لینک بالاتر خواهد بود. بک لینک به دو صورت داخلی و خارجی در سایت صورت می گیرد. بک لینک های داخلی پیوند صفحات بین دو صفحه داخلی سایت را بر عهده دارند. اما بک لینک خارجی وظیفه ای کاملا مجزا داشته و پیوند دهنده صفحه خارجی یک وب سایت به سایت مرجع است. در حقیقت، بک لینک وب سایت مورد نظر علامتی برای موتورهای جستجو است که دیگران مطالب شما را تایید می نمایند.

اگر بسیاری از سایت ها به همان صفحه وب یا وب سایت شما پیامی یا پالس مثبتی بفرستند، این بک لینک ها می توانند تاثیر مثبتی بر موقعیت رتبه سایت یا دید جستجو داشته باشد.

مزایای بک لینک یا لینک متنی

بک لینک های با کیفیت بالا یک قطعه اصلی از الگوریتم گوگل هستند که اگر ادامه پیدا کنند، می توانند یکی از عامل های اصلی و تعیین کننده رتبه سایت به شمار روند. بک لینک ها همچنین این قابلیت رو دارند که یک وب سایت را به بالاترین نتایج جستجو سوق می دهند. بک لینک ها مزایای بسیار بالایی دارند که در ادامه مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد.


ایجاد روابط جدید

وقتی کسی مطالب خوبی را میخواند و آن را در جای دیگری بیان نماید، در واقع بک لینکی است که از برند شما اطلاعات بیشتری در اختیار سایر مخاطبین قرار می دهد. این نوع بک لینک ها می توانند یک رابطه جدید بین شما و مخاطبینتان ایجاد نماید.


برندسازی

مطمئناً دستیابی به تبلیغات لینک متنی در وب سایتهای محبوب برای SEO بسیار مفید است، اما بک لینک ها علاوه بر این کار به ایجاد اقتدار برند شما کمک می کنند. این کار باعث تایید گوگل و مصرف کنندگان است که سایت مورد نظر توسط سایت دیگری معرفی و تایید می شود.


قرار گرفتن در کنار نام های تجاری معروف

هنگامی که شخصی در حال خواندن مطالب بصورت آنلاین است، لینکهای قابل مشاهده در محتوا را به سرعت شناسایی می کند. هنگامی که یک مصرف کننده نام تجاری شما را با تمام محتوای عالی مرتبط می بیند، شرکت شما را با موضوع خاص یک برند و نام تجاری تلقی می نماید.

ایده تولید محتوا

ایجاد ترافیک ارجاعی

همه ترافیک وب سایت از جستجوی Google ، Yahoo ، Bing یا موتور جستجو دیگری نشات می گیرد. ترافیک ارجاع نیز درصد زیادی از کل ترافیک را به خود اختصاص می دهد، به این معنی که افراد روی پیوندهای درون محتوا کلیک می کنند و به محتوای مرتبط منتقل می شوند. به این بک لینک ها محتوای غیر سرچی گفته می شود. پیوندهای با کیفیت بالا در سایتهایی که دارای ترافیک زیادی هستند ، نه تنها به سئو شما کمک می کنند ، بلکه می توانند در طول شبانه روز ترافیک هدفمند را به وب سایت شما هدایت کنند. یک پیوند واحد در یک وب سایت محبوب می تواند سال ها به ترافیک وب سایت شما ادامه دهد. نکته زیبایی که در مورد مراجعه به سایت وجود دارد این است که بسیار هدفمند است.


ایجاد منبع

اینترنت منبع بزرگی از داده ها است که به رشد خود ادامه می دهد و همیشه بهترین منبع برای دسترسی به اطلاعات است. اگر پیوندهایی با کیفیت بالا وب سایتهای منبع به دست آورید، می تواند به سالهای آینده به ترافیک وب سایت شما کمک کند. تصور کنید که تجارت شما در زمینه گل هی تزئینی است و نام برند شما در صفحات تمام نمایندگی های این برند دیده می شود. به چه میزان سود فرو شما بالا خواهد رفت؟ بک لینک ها شما را به عنوان منابع به صورت بلند مدت به مشتری معرفی می کنند.

عوامل موثر بر قیمت بک لینک

خرید بک لینک یا تبلیغات لینک متنی به وسیله سایت های مرتبط با آن یکی از مهمترین کارهایی است که می تواند اعتبار شما را افزایش ببخشد. در این بین قیمت پکیج های بک لینک با یکدیگر متفاوت خواهد بود. در ادامه مطلب عوامل موثر بر قیمت بک لینک را بیان خواهیم کرد. سایت های معتبر بیشتر سعی بر این دارند، خرید بک لینک خود را بسته قدرت سایت های لینک دهنده انجام دهند. بک لینک ها بسته به رتبه الکسا، MINORITY بالا و اسپم و اکسور پایین قیمت های مختلفی دارند. تیم ویرا محتوا با گرد آوری تیمی متخصص و حرفه ای بک لینک های مرتبط را مورد آنالیز قرار داده و آنها را به صورت پکی کامل با قیمت های ارزان و اقتصادی ارائه می کند.